Yeni Tarantino filminden ilk görüntü

Taciz skandalları sonrası sarsılan ve yeni proje çıkarmakta zorlanan Hollywood’da son dönemin en ses getiren filmi için motor denildi. Başrolünü Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in paylaştığı Once Upon a Time in Hollywood filminden ilk görüntü de paylaşılarak hayranlarda heyecan yarattı.

Brad Pitt Leonardo DiCaprio Once Upon a Time in Hollywood

Leonardo DiCaprio’nun Instagram hesabında paylaştığı fotoğrafta ikili, 1960’larda geçen filme uygun, dönemin kıyafetleri ve saçlarıyla görülüyor.

Once Upon a Time in Hollywood, artık iş yapamayan eski bir western yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ile dublörü Cliff Booth (Brad Pitt) ve Manson cinayetlerinin çevresinde gelişecek.

Quentin Tarantino

Dev kadrolu filmde Pitt ve DiCaprio’nun yanı sıra, Margot Robbie, ünlü yönetmen Roman Polanski’nin Manson cinayetlerine kurban giden eşi Sharon Tate’i canlandıracak. Filmde ayrıca Burt Reynolds, Dakota Fanning, Al Pacino, Emile Hirsch, Timothy Olyphant, James Marsden ve Tim Roth rol alacak.

Damian Lewis ise sinema sektörü çevresinde gelişen filmde efsane aktör Steve McQueen rolünde hayranlarının karşısına çıkacak.

Steve McQueen Damian Lewis

Once Upon a Time in Hollywood, artık iş yapamayan eski bir western yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ile dublörü Cliff Booth (Leonardo DiCaprio) ve Manson cinayetlerinin çevresinde gelişecek.

Tarantino, bu senaryo üzerinde 5 yıldır çalıştığını, filmin başrolündeki eski western yıldızı Rick ile dublörü Cliff’in artık hiç tanınmayan oyuncular olarak ayakta kalma mücadelesi verdiklerini söyledi. Ünlü yönetmen, ”Fakat Rick çok ünlü bir kapı komşusuna sahip, o da Manson cinayetine kurban giden Sharon Tate” dedi.

Quentin Tarantino

Brad Pitt ile daha önce Soysuzlar Çetesi/Inglourious Basterds, DiCaprio ile de Zincirsiz/Django Unchained filmlerinde beraber çalışan Tarantino’nun yeni filmi, 9 Ağustos 2019 tarihinde gösterime girecek.

Bu tarihin önemi, Sharon Tate cinayetinin 9 Ağustos 1969’da ketledilişinin üzerinden 50 yıl geçmiş olmasından ileri geliyor. Son olarak sekizinci projesi olan Hateful Eight ile seyirci karşısına çıkan Tarantino, yeni filminde dehşet verici cinayetler işleyen Charles Manson ve çetesinin gerçek hayat hikayesini beyazperdeye getirecek.

Brad Pitt

Tarantino ile 2012 yılında Zincirsiz/Django Unchained filminde beraber çalışan DiCaprio/nun bu filmde üstlendiği Calvin Candie rolüyle Oscar’a aday gösterilmemesi eleştiri konusu olmuştu. Filmin hakları için Sony Pictures, verdiği teklifle aralarında Warner Bros. ve Paramount’un da bulunduğu stüdyoları saf dışı bırakmıştı.

Leonardo DiCaprio

Bu film ayrıca bugüne kadar Weinstein Company ile çalışan Tarantino’nun bu şirkete bağlı olmadan çektiği ilk yapım olacak. Bilindiği gibi şirketin sahibi Harvey Weinstein, Hollywood’da aralarında çok ünlü isimlerin de bulunduğu kadın oyunculara taciz iddialarıyla gündeme gelmişti.

Weinstein’ın ardından çok sayıda oyuncu, yönetmen ve yapımcı hakkında taciz iddiaları ortaya atılmış, Altın Küre törenlerine bu taciz ve eşitsizlikleri protesto amacıyla tüm oyuncular siyah giyerek gelmişti.

Altın Küre

2 Yorumlar: "Yeni Tarantino filminden ilk görüntü"

 • comment-avatar
  Metiner Erdem 15 Temmuz 2018 (12:27)

  Dublör rolündeki Brad Pitt olmayacak mı?

  • comment-avatar
   sinekaf 17 Temmuz 2018 (21:02)

   Düzelttim. Sehven iki kez Leonardo DiCaprio yazılmış. Teşekkürler

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.