Yüzüklerin Efendisi dizi oluyor

Tüm zamanların en iyi üçlemelerinden olan Yüzüklerin Efendisi/Lord of The Rings hayranlarını sevindirecek bir haber geldi.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü/Lord of The Rings: Return of the King adlı son halkası 2003 yılında seyirciyle buluşan Yüzüklerin Efendisi, televizyon dizisi oluyor.

J.R.R Tolkien’in aynı adlı romanlarından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi’nin global televizyon yayın haklarını satılan alan Amazon, dizi için kolları sıvadı.

Amazon Stüdyoları’nda çekilecek olan dizi, ayrıca Tolkien Estate and Trust’ın yanı sıra, yayıncı HarperCollins ve Warner Bros. işbirliğiyle ekrana getirilecek.

Lord of the Rings

Amazon’s LOTR imzasını taşıyacak olan dizi, yine Orta Dünya sakinlerinin Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nden önceki yaşamlarına giderek yeni bir hikayeyi ekrana taşıyacak. Anlaşma, ayrıca Yüzüklerin Efendisi’nin bir spinoff dizisini de kapsıyor.

Amazon’un senaryo yazım bölüm başkanı Sharon Tal Yguado, Yüzüklerin Efendisi’nin bir kültürel fenomen olduğunun altını çizerek, hem edebiyatta, hem de beyazperdede birkaç jenerasyon boyunca hayranları fethettiğini söyledi. Yguado, ”Yüzüklerin Efendisi hayranlarını Orta Dünya’da yeni bir epik yolculuğa çıkaracak olmaktan dolayı müthiş heyecanlıyız” dedi.

Lord of the Rings

Yüzüklerin Efendisi serisi, 2001 yılında Yüzük Kardeşliği ile başlamış, 2002 yılında İki Kule, 2003 yılında ise üçlemenin son halkası olan Kralın Dönüşü gelmişti.

Serinin ardından hikayenin başı olan The Hobbit 2012’de Beklenmedik Yolculuk, 2013’te Beş Ordunun Savaşı ve son olarak 2014 yılında Smaug’un Çorak Toprakları ile son bulmuştu. Milyonlarca dolar gişe geliri olan serinin yönetmenliğini Peter Jackson üstlenmişti.

Lord of the Rings

Stüdyolar arasındaki savaş ise giderek kızışıyor. HBO, Game of Thrones dizisinin son sezonunun ardından spinoffunu ekrana getirmeye hazırlanırken, Disney Stüdyoları da geçen hafta Yıldız Savaşları/Star Wars serisinin televizyon dizisini yapacağını açıklamıştı.

Star Wars

Yorum Yapılmamış: "Yüzüklerin Efendisi dizi oluyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

    ""