Aile dizisi arayanlar için tavsiyeler

Burcu B. Bilgin

Televizyon ekranında özellikle 1980 ve 90’lı yıllar, aile dizilerinin zirvede olduğu dönemdi. Bazılarını 2000’li yılların neslinin bilmediği bu diziler, bugün bile özlemle anıldığı için bazıları yeniden ekrana uyarlandı.

Her ne kadar eski dizilerin yeni uyarlamaları aynı tadı vermese de 2010’lu yılların ekranında da o nostaljiyi yaşatan, izleyenlerin içini ısıtan aile dizileri var. İşte,halen ekranda olan 5 başarılı aile dizisi:

-This is Us: Ekrana geldiği günden bu yana bir yandan gülümsetirken, diğer yandan da hüngür hüngür ağlatıyor. Pek çok TV eleştirmenince son dönemin en başarılı dizisi kabul edilen This is Us, ”1980 ve 90’ların ekranını özleyenler” kadar o günleri hiç bilmeyenlerin de gözdesi…

Dizinin başarılı kurgusuyla isminden çok söz ettiren ilk bölümü, eleştirmenlerce ”Tüm zamanların en şaşırtıcı bölüm sonu” seçildi.

Büyük başarısı sebebiyle daha 1. sezonu bitmeden 2 ve 3. sezonlar için onay alan, 8.8 imdb puanlı This is Us, ekranların özlenen aile dizisi boşluğunu fazlasıyla dolduruyor.

This is Us

Mandy Moore, Milo Ventimiglia, Sterling K. Brown, Chrissy Metz ve Justin Hartley’nin başrolünü üstlendiği dizi, 9 dalda Emmy adayı.

Dizide Dr. Nathan Katowski rolünü üstlenen usta aktör Gerald McRaney, 3 ayrı törenle sahiplerini bulacak olan Emmy ödüllerinden ilk grubun dağıtıldığı geceden ödülle döndü.

This is Us

This is Us, aynı gün doğan üç kişi ve ailelerinin birbirine ilginç tesadüflerle kenetlenmiş yaşamlarını anlatıyor. Daha fazlası spoilera kaçıyor, mutlaka izleyin.

This is Us

-When Calls the Heart: Yabancı Çalıkuşu dizisini izlemek isteyenler ekran başına… Aile dizilerine bolca yer ayıran Hallmark kanalının yapımı olan dizi, dünyanın her yanında milyonlarca hayrana sahip. Bu hayranlar kendilerine ”Hearties” diyor.

Çekimleri dağları, gölleri ve yemyeşil ormanlarıyla Kanada’nın büyülü doğasında gerçekleştirilen dizi, Janette Oke’un aynı adlı romanından esinlenilerek ekrana getirildi.

When Calls the Heart

Ekranda 4 sezonu dolduran, 5. sezon için de onay alan dizinin yeni sezonu için çekimler başladı. When Calls the Heart dizisinin yeni sezonu, Şubat 2018 tarihinden itibaren ekrana gelecek.

Erin Krakow, Daniel Lissing, Lori Loughlin ve Jack Wagner’ın başrolünü üstlendiği dizi, 1910’lu yıllarda zengin yaşamını bir kenara bırakıp Coal Valley/Hope Valley isimli yoksul madenci kasabasına gelen genç öğretmen Elizabeth Thatcher ile kasabadaki insanların yaşamını konu alıyor.

When Calls the Heart

-Atypical: İşte sizlere otizmli bireyin dünyasını eğlenceli ve duygulu bir serüvenle tanıma, bilme ve öğrenme fırsatı veren bir yapım. Son dönemin en çok konuşulan Netflix dizisi olan Atypical, 8.4 imdb puanına sahip.

Öğrenme düzeyi yüksek bir otizmli olan ve lise öğrenimini sürdüren Sam Gardner adlı gencin günün birinde psikoloğunun da tavsiyesiyle artık bir kız arkadaş edinmek istemesinin öyküsünü anlatan Atypical, Rainman filminden bu yana izlediğim en başarılı otizmli birey öyküsü…

Atypical

Başrolünde Jennifer Jason Leigh ve Keir Gichrist’in bulunduğu dizi, henüz ilk sezonun başlarındayken 2. sezon onayını aldı. Dizinin imdb puanı ise 8.4…

Atypical

-Poldark: Aynı zamanda çok başarılı bir dönem dizisi olan Poldark, Winston Graham’ın ünlü romanından ekrana getirildi. Başrolünü Hobbit filmiyle tanıdığımız Aidan Turner ile Eleanor Tomlinson’ın üstlendiği dizinin konusu, 18. yüzyıl sonlarında geçiyor.

Amerikan Bağımsızlık Savaşı’na katılan ve orada öldüğü haberi gelen Ross Poldark adlı yüzbaşının 3 yıl sonra ülkesi İngiltere’ye dönerek küçük madenci kasabasında yaşamını yeniden kurmasını konu alan yapım, başta 8 bölümlük mini dizi olarak planlanmıştı.

Poldark

Büyük başarısı ve giderek artan hayran kitlesi sayesinde ekranda 3 sezonu tamamlayan Poldark, 4. sezon onayını da aldı. BBC yapımı bu dokunaklı, heyecanlı ve sürükleyici aile dizisinin imdb puanı ise 8.4.

Poldark

-Good Witch: Bir başka Hallmark prodüksiyonu olan Good Witch, daha önce televizyon filmleriyle ekrana gelen, gördüğü ilgi sebebiyle dizi haline getirilen bir yapım.

Good Witch

Good Witch, Middleton adlı kasabada yaşayan ve küçük hediyelik eşya dükkanında aynı zamanda halka sorunlarını çözecek tüyolar veren Cassie Nightingale ile kızı Grace’in yaşamlarının, şehirli doktor Sam ve oğlunun kasabaya gelmesiyle değişmesini konu alıyor.

Sezgi gücü yüksek Cassie ve kızının bazı olayları önceden tahmin etmesiyle ufak bir gizem dizisi havası da barındıran Good Witch, 4. sezonu bitirdi, 5. sezon için de onay aldı.

Good Witch

-Ozark: Sizlere son tanıtmak istediğim aile dizisi ise Ozark… Netflix’teki ilk sezonu ilgiyle izlenen dizi de ilk sezonu bitmeden 2. sezon onayını aldı.

Kısa sürede fanatikleri oluşan Ozark, 8.5 imdb puanıyla en çok sevilen yapımlar arasına oturdu. Hem suç, hem drama, hem de aile dizisi nitelikleri taşıyan başarılı yapımın başrolünde iki başarılı oyuncu Jason Bateman ile Laura Linney var.

Ozark

Ozark, Chicago’lu sıradan bir finans danışmanı ve kendi halinde bir aile babası olan Marty’nin Meksika’nın ikinci büyük uyuşturucu kartelinin para aklama işine bulaşmasını işleyen dizi, aynı zamanda Breaking Bad’e de benziyor.

Heyecanlı öyküsü sonunda aile bağlarının ne kadar önemli olduğuna dayanan Ozark dizisinin 2. sezonu merakla bekleniyor.

Ozark

1 Yorum: "Aile dizisi arayanlar için tavsiyeler"

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

""