Korsancıların Kurbanı Oldular!

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun yeni filmi “The Hateful Eight” ile Leonardo DiCaprio’nun başrolünü üstlendiği “Diriliş-The Revenant” adlı filmler korsancıların son kurbanları oldu.

Variety’nin haberine göre, her iki film de Oscar ödülü adaylıkları için değerlendirilmek üzere Akademi üyelerine gönderildikten sonra bir anda korsana düştü. Her ikisi de ABD’de yılbaşı günü gösterime girecek olan filmler, internette korsan olarak yayınlanmaya başlandı.

Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı “Diriliş-Revenant” filmi, 24 saat içinde, 739 bin 580 IP adresi, Tarantino’nun filmi ise 569 bin 153 IP adresi üzerinde yayınlanmaya başlandı.

Akademi üyelerine birer kopyası gönderildikten sonra korsana düşen diğer filmler de Jennifer Lawrence’ın başrolünü üstlendiği “Joy,” Michael Fassbender’ın “Steve Jobs,” Cate Blanchett’ın “Carol,” Brie Larson’ın “Room,” Tom Hardy’nin “Legend,” Chris Hemsworth’ın “In the Heart of the Sea” ve Saoirse Ronan’ın “Brooklyn” filmleri olmuştu.

Korsancılar tarafından online olarak en çok yayılan film unvanını halen ‘’Game of Thrones’’ dizisinin 5. sezon prömiyeri elinde bulunduruyor.

Quentin Tarantino’nun yönettiği ‘’The Hateful Eight’’, Türkiye sinemalarında 8 Ocak 2016 tarihinde gösterime girecek. Western türündeki film, İç Savaş’ın bitmesinden sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. Samuel L. Jackson, Jennifer Jason Leigh ve Kurt Russell’ın başrolünü paylaştığı film, daha önce de Tarantino tarafından senaryosu internete sızdığı için iptal edilmiş, senaryosu düzenlenerek çekilmişti.

‘’Birdman’’ filmi ile Oscar ödülünü kucaklayan Alejandro Gonzalez Inarritu’nun imzasını taşıyan ‘’Diriliş-The Revenant’’ ise 22 Ocak 2016 tarihinde seyirciyle buluşacak. Leonardo DiCaprio, Tom Hardy ve Domhnall Gleeson’ın rol aldığı film, Michael Punke’ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlandı. Film, kürkleri için hayvanlar avlayan bir kuruluş için çalışan Hugh Glass adındaki bir tuzakçının, bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralandıktan sonra, kendi ekibi tarafından ölüme terk edilmesini anlatıyor.

Yorum Yapılmamış: "Korsancıların Kurbanı Oldular!"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.