”Mozart in the Jungle” Geri Dönüyor

New York Senfoni Orkestrası’nın başına getirilen çılgın bir orkestra şefinin orkestraya yeni bir soluk getirmesinin çevresinde müzik ve sahne sanatlarının perde arkasını çok eğlenceli bir dille anlatan ‘’Mozart in the Jungle’’ dizisi geri dönüyor.

 

Amazon Stüdyoları yapımı olan dizi, 30 Aralık’ta 2. sezonuyla izleyici karşısında olacak. Yaklaşık 30 dakika olan dizi, ekrana geldiği dönemden itibaren büyük ilgiyle karşılandı. Efsane orkestra şefi Gustavo Dudamel’den esinlenilen ”Rodrigo” karakterinin New York Senfoni Orkestrası’na bizde ”Genel Müzik Direktörü” titriyle getirilmesinin ve ardından ”bu kaotik kurtlar sofrasında” tam şenliğin başlamasının anlatıldığı dizi, müzik ve sahne sanatlarının perde arkasını işliyor. Komediyi ”gizli bir dramla” zekice harmanlayan dizinin baş rolünde ise Latin Sineması’nın yüz akı Gael Garcia Bernal var. Pedro Almodovar, Alfonso Cuaron gibi yönetmenlerin gözdesi olan yetenekli aktör, çılgın ve dahi orkestra şefi Rodrigo’yu canlandırıyor. Bernal, dizide orkestrada yer bulmaya çalışan, Rodrigo’nun sağ kolu çellist Hailey’yi canlandıran Lola Kirke ile başrolü paylaşıyor.

 

Gael Garcia Bernal (Rodrigo),  Lola Kirke (Hailey),  Saffron Burrows (Cynthia), Malcolm McDowell (Thomas),  Bernadette Peters (Gloria) yine izleyici karşısına çıkarken, üç ünlü oyuncu Gretchen Mol, Dermot Mulroney ve Esai Morales de kadroya katılıyor. Gustavo Dudamel, Lang Lang ve Emanuel Ax ise dizinin yeni sezondaki konuk oyuncuları olacak.

 

‘’Mozart in the Jungle’’, En İyi Komedi/Müzikal Dizi’’ ve ‘’En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu’’  dalında Gael Garcia Bernal’in Altın Küre adaylıklarıyla da son dönemin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. İşte dizinin yeni sezon fragmanı:

 

 

Yorum Yapılmamış: "''Mozart in the Jungle'' Geri Dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.