Batman v Superman’den son fotoğraflar

Marvel dünyasının iki süper kahramanı Batman ve Superman, sonunda filmde karşı karşıya geliyor. Marvel hayranları için heyecan dolu bekleyiş sürerken, filmden her geçen gün yeni fotoğraf kareleri de merakla beklenen yapıma ilişkin ipuçları sunuyor.
Batman v Superman: Adaletin Şafağı/Batman v Superman: Dawn of Justice filminin 20 Mart'ta Los Angeles'ta galası yapılacak. Daha sonra Belçika, Mısır, İspanya, Fransa, Finlandiya, İzlanda, İtalya ve İsveç'te 23 Mart'ta, Birleşik Arap Emirlikleri, Danimarka, Arjantin, Meksika, Almanya, Brezilya, Şili, Yunanistan, Macaristan, Irak, Avustralya ve Rusya'da 24 Mart, ABD ve Türkiye'nin yanı sıra bu sayılanların dışındaki bütün ülkelerde ise 25 Mart'ta gösterime girecek.
Yönetmenliğini Zack Snyder'ın üstlendiği filmin senaryosu, Chris Terrio ile David S. Goyer'ın imzasını taşıyor. Filmin görüntü yönetmeni Larry Fong, müzikleri ise Junkie XL ve Hans Zimmer'a ait.
Warner Bros ve DC Comics işbirliğiyle çekilen filmde Superman'i Henry Cavill canlandırıyor. Batman rolünde ise Ben Affleck kamera karşısına geçti. Birçok ünlü aktörün ismi geçtikten sonra anlaşmaya varılan Affleck, Batman rolünü ilk kez canlandırıyor. Batman'i sinemada daha önce Michael Keaton, George Clooney, Christian Bale ve Val Kilmer canlandırmıştı.
Bilindiği gibi Batman, asıl ismi Bruce Wayne olan ve henüz çocuk yaşta ailesinin gözleri önünde öldürülmesine şahitlik ettiği için Gotham City'de suça karşı savaş açan bir karakter. Yarasa kostümü giyerek arabası Batmobil ile geceleri suçla savaşan Batman, 1939 yılında çizer Bob Kane ve yazar Bill Finger tarafından yaratıldı.
İlk Batman hikayesi Mayıs 1939'da yayınlandı. Finger'a göre Batman Pulp hikâyeleri tarzında yaratılmıştır. İlk zamanlarda Batman'in suçluların öldürülmesine ve zarar görmelerine az merhamet göstermesi ve ateşli silahlar kullanması da bu nedenledir.
Superman ise Batman'den 4 yaş daha büyük. İlk Superman, 1933 yılında yaratıldı ve o zamanlar keldi. Uzaydan üstün güçleri ile gelip dünyayı istila edecek bir kötü adam olarak düşünülmüştü ama Jerry Siegel ve Joe Shuster bu konsepti satamadılar. 1938'e kadar Superman'in tasarımları değiştirilip duruyordu. Haziran 1938'de "DC Comics #1" dergisinde Superman ilk defa halka sunuldu.
1938'de "DC Comics #1" dergisinde Superman ilk defa halka sunuldu. Superman kostümünün tasarımı o zamanki sirklerde gösteri yapan "güçlü adam"ların giydiği gibi tayttır. Kostüm renkleri Amerikan bayrağına gönderme yapmak için mavi-kırmızıdır. Yıllar boyunca birçok kahramanın Batman dahil, kostümü değiştirilirken, Superman aynı kaldı. Nihayet bu yıl, Superman'in dışa giydiği iç çamaşırı Batman v Superman filminde ilk defa içe giyildi.
Gerçek kimliğini gizlemek için Clark Kent adını kullanan Superman, esasen 1.91 m boyunda ve 102 kilodur. Superman'i canlandıran İngiliz aktör Henry Cavill ise 1.85 boyunda ve 92 kilo. Superman, Jor-El ve annesi Lara tarafından patlamak üzere olan Kripton gezegeninden kurtulması için bir roket ile Dünya'ya gönderildi. Clark Kent kimliğiyle gazetecilik yaparken, Lois Lane adlı meslektaşına aşık oldu.
Super hız, süper nefes, süper hafıza, üstün zeka, ısı saçan ve X-Ray özelliği bakışları bulunan Superman'in en büyük düşmanları ise General Zod, Mongul, Lex Luther. Superman'i beyazperdede ilk olarak bu rolde efsaneleşen Christopher Reeve canlandırdı. Reeve, geçirdiği bir kaza sonucu uzun yıllar tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürdü ve 2004 yılında kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. Brandon Routh ile Henry Cavill, diğer Supermanler oldu.
Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminin diğer oyuncuları, ''Lois Lane'' rolünde Amy Adams, Bruce Wayne'in babası Thomas Wayne rolünde Jeffrey Dean Morgan, annesi Martha rolünde Lauren Cohan, Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg, General Zod rolünde Michael Shannon, Alfred Pennyworth rolünde Jeremy Irons ve Senatör Finch rolünde Holly Hunter.
Zack Snyder imzalı Batman versus Superman: Adaletin Şafağı, tarihte ilk kez iki DC karakterini beyaz perdede buluşturuyor.
Filmin konusuna gelince, beraberinde getirdiği umut ile dünyada tanrılaşan Superman neden olduğu savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru oluşturmaya başlayınca olumsuz bir ortam meydana geliyor.
Dünya, gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, kontrolsüz hareketleri süren Superman'in, insanlığın yanında mı karşısında mı olacağı merak ediliyor.
Derken Superman'in, Gotham şehrinin koruyucusu Batman'e karşı giriştiği mücadele yeni bir savaşa davetiye çıkarıyor ve iki süper kahraman karşı karşıya geliyor.
Çekimlerine 2013 yılında başlanan filmin tahmini bütçesi 250 milyon dolar.

Yorum Yapılmamış: "Batman v Superman'den son fotoğraflar"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.