Game of Thrones hakkında 25 ilginç bilgi

Game of Thrones Tyrion Lannister
EKRANIN GEDİKLİSİ: Dizinin bugüne kadar 67 bölümü ekrana gelirken, her bölümde görünen oyuncu yok. Ancak Robert Baratheon rolündeki Mark Addy ile Ned Stark rolündeki Sean Bean ölene kadar olan bölümlerin tamamında izleyici karşısına çıktı. Ekrana en çok gelen aktör ise Tyrion Lannister'ı canlandıran Peter Dinklage. Dinklage, 7. sezondaki 7 bölümün tamamında göründü.
Jaime Cersei Jaime
KANKA LANNISTERLAR: Dizide şu günlerde birbiriyle yolları ayrılan Lannister kardeşleri canlandıran (soldan sağa) Peter Dinklage, Lena Headey ve Nikolaj Coster-Waldau gerçek hayatta üç samimi arkadaş. Headey, ikili tartışma sahnelerinde gülmemek için Dinklage ile göz kontağı kurmamaya çalışıyormuş. Coster-Waldau ise birçok Instagram fotoğrafında mutlaka Headey'yi etiketleyerek mutlu anlarını dostuyla paylaşıyor.
Rose Leslie Emilia Clarke Kit Harington
ARKADAŞIMIN AŞKISIN: Dostluktan konu açılmışken, dizide aralarında aşk üçgeni olan Ygritte (Rose Leslie), Jon Snow (Kit Harington) ve Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) gerçek hayatta çok samimi. Harington ile Leslie'nin aşkları yıllardır sürerken, yakın arkadaşları Clarke da ara sıra ikisine eşlik ediyor.
Yara Greyjoy Game of Thrones
YOGA KARDEŞLİĞİ: Dizide rol almadan önce de ahbap olanlar var. Yara Greyjoy rolündeki Gemma Whelan, Jon Snow'u canlandıran Kit Harington ile şimdiye dek ortak tek bir sahneleri olmamasına karşın senelerdir tanışıyor. İkili, aynı yoga salonunun müdavimleri. Harington'ı yere göğe sığdıramayan Whelan'a göre dünyanın en çok tanınan aktörlerinden biri olmak onun umurunda dahi değilmiş.
Cersei Lannister Game of Thrones
ASLINDA HAMİLEYDİ: Cersei Lannister'ı canlandıran Lena Headey'nin King's Landing sokaklarındaki çırılçıplak Utanç Yürüyüşü sırasında vücudunun güzelliği konuşulmuştu. Oysaki bu sahnede dublör tarafından canlandırılıyordu. Çünkü o sırada Headey hamileydi. Lena Headey, şu anda da dizide rol gereği hamile...
Lena Headey-Pedro Pascal
OBERYN AŞKI: Headey'nin bebeğinin babası ise dizideki rol arkadaşı Pedro Pascal. Çift, aşk dolu kareleri sık sık sosyal medyada paylaşırken, Oberyn Martell karakteri 4. sezonda The Mountain tarafından öldürüldü. Pascal, şu günlerde reyting rekorları kıran Narcos dizisinde başrolde.
Jaime Lannister Bronn Game of Thrones
AŞKTAN NEFRETE: Lena Headey'nin bir başka gönül macerasına geçecek olursak o da Bronn rolündeki Jerome Flynn. Ancak yıllar önce ayrılan Flynn ve Headey birbirinden nefret ediyor. Diziyle ilgili tek şartları ortak sahnelerinin olmaması...
Robb Stark
ÖLÜNCE ŞOK OLMUŞ: Robb Stark'ı canlandıran yakışıklı aktör Richard Madden, dizinin uyarlandığı romanları okumadığı için Red Wedding sahnesini öğrenince şok olmuş. Zira, daha önce bilgisi olmadığı için Robb Stark'ın katledildiğini bilmiyormuş.
ramsay-bolton
YİNE BİR SNOW AMA: Dizide Roose Bolton tarafından soyadı verilene kadar ''piç'' kabul edilen Ramsay Snow'u canlandıran Iwan Rheon, aslında dizide başka bir Snow için düşünülmüş. Rheon, önce Jon Snow rolü için kasta alındıysa da sonradan fikir değişmiş ve Ramsay olmuş.
Jon Snow
SIRTINDAKİ IKEA PASPASI: Jon Snow'u canlandıran Kit Harington, kostümlerin ağırlığından sırtının ağrıdığını sık sık dile getiriyor. Snow'un sırtındaki kürk ise IKEA paspasından mamul. Paspas ortadan kesilerek Jon Snow'un kürkü haline getiriliyormuş.
Sam Gilly GAme of Thrones
HALA SAPASAĞLAM ÇÜNKÜ: Dizide ilk sezondan bu yana bütün kilosuna, tez canlılığına, savaş beceriksizliğine karşın şans eseri sapasağlam olan Samwell Tarly'nin bu talihinin biraz ilginç bir sebebi var. Çünkü Tarly, yazar George R.R. Martin'in kendisinden esinlenerek romana koyduğu bir karakter.
George R. R. Martin
DİZİDE ROL ALMIŞ: Elbette ki fark etmemize imkan yok ama George R.R. Martin, dizinin bir bölümünde küçük bir sahnede görünmüş. Martin'in rol aldığı sahne, Daenerys Targaryen ile Khal Drago'nun düğün sahnesiymiş.
Sophie Turner ve köpeği
KURDUM BENİM: Sansa Stark rolündeki Sophie Turner, dizinin ilk sezonlarında babası Ned Stark tarafından kafası kesilen kurdu Lady'yi canlandıran köpeği sahiplenmiş.
Joe Jonas Sophie Turner
KENDİSİ KADAR ŞÖHRETLİ: Dizide rol almaya başladığında çok küçük olan, zaman içinde güzel bir genç kıza dönüşen Sophie Turner'ın erkek arkadaşı da en az kendisi kadar şöhretli. Turner, Jonas Brothers topluluğundan Joe Jonas ile sevgili.
Game of Thrones Daenerys Targaryen
İSHAL OLMUŞ: Daenerys Targaryen'in kendini Dothrakiler'e ispatlamak için bir kalbi çiğ çiğ yediği sahnede kan yerine bol bol mısır şurubu kullanılmış. Bu şurup yüzünden şiddetli ishal olan Emilia Clarke, günlerce sıkıntı çekmiş.
Brienne of Tarth Game of Thrones
KİMSE ÖLMEDİ: Dizide bugüne kadar hiç kimsenin ölmediği sadece 2 bölüm var. Bunlardan biri, Brienne'i kurtarmak için Jaime Lannister'ın onu ayıyla dövüştürdükleri arenaya yetiştiği Bear and the Maiden's Fair isimli 3. sezon bölümü. Diğeri ise 6. sezondaki Blood of My Blood adlı bölüm.
King's Landing Game of Thrones
KING'S LANDING'E BİR İKİ: Dizide Demir Taht'ın da bulunduğu Westeros başkentini isterseniz gerçek hayatta ziyaret edebilirsiniz. Hırvatistan, Kuzey İrlanda, İspanya, Fas, Malta ve İzlanda'da çekilen dizideki King's Landing, Hırvatistan'ın Dubrovnik şehrinde bulunuyor.
Cersei Jaime Lannister Game of Thrones
İSMİ DEĞİŞTİ: Şehirlerden konu açılmışken Avustralya'da bir kasaba, dizinin popülaritesinden faydalanmak için ilçe meclisinde karar alarak sokak isimlerini Game of Thrones'a uydurdu. Ancak Geelong'a bağlı Charlemont Rise ilçesinde sokaklarına Lannister isminin verilmesini istemeyen semt sakinleri, ensest ilişki yaşayan kardeşlerden rahatsız oldukları için sıkıntı çıkardı. Böylece sokağa Lannister ismi verilemedi.
Daenerys Targaryen Game of Thrones
DAENERYS VE DANY BEBEKLER: Lannister kardeşlerden şikayetçi olan çok ama aynı şey ensest ilişki yaşayan bir başka karakter için geçerli değil. Dizi hayranlarının bir çoğunun yeni doğan çocuklarına Daenerys ve Dany isimleri verdiği ortaya çıktı.
Night King Game of Thrones
BEN SİZİN KRALINIZIM: Dizide Gecenin Kralı iki farklı oyuncu tarafından canlandırılıyor. Bunlardan 1'i 52 yaşındaki Richard Brake.
Game of Thrones Night King  Vladimir Furdik
GECENİN KRALI ÖLMEDEN ÖNCE: Dizide Ormanın Çocukları tarafından Gecenin Kralı'nın nasıl dönüştürüldüğü ekrana gelmişti. Bu sahneden itibaren Gecenin Kralı'nı Vladimir Furdik canlandırmaya başlayınca fiziksel değişim bu karakterin görüntüsüne bariz olarak yansıdı.
Wun Wun Ian Whyte Game of Thrones
AĞIR İŞÇİ: Dizinin görünmeyen ağır işçisi ise aktör Ian Whyte. 2.16 metre boyundaki Whyte, dev Wun-Wun, diğer dev Dongo ve The Mountain'ın yeni dönüşmüş hallerini canlandırıyor.
Myrcella  Game of Thrones
BUNLAR DA MYRCELLALAR: Game of Thrones dizisinde Myrcella Baratheon rolünü 1. ve 2. sezonlarda Aime Richardson canlandırdı. Dizinin 3, 4 ve 5. sezonlarında ise NellTiger Free, Myrcella Baratheon rolünde izleyici karşısına çıktı.
Daario Naharis Game of Thrones
ALAKASIZ NAHARISLER: Her ne kadar Myrcella'lar benzeşse de dizide enteresan bir değişiklikle Daario Naharis rolünü önce Ed Skrein, daha sonra Michiel Huisman canlandırdı. İki Daario arasındaki bariz değişiklik, seyirciyi uzun süre rahatsız etti.
Lyanna Mormont Game of Thrones
ŞİRİNE İŞ BAŞINDA: Dizinin sert veledi, ama bir o kadar da şirin karakteri Lyanna Mormont, kendinden yaşça kat kat büyüklere ayar vermesiyle tanınıyor. Lyanna'yı canlandıran 13 yaşındaki Bella Ramsey ise gerçek bir yetenek. Yönetmen Miguel Sapochnik, dizideki Piçlerin Savaşı sahnesinin 60 kez çekildiğini belirterek, ''Ancak o her seferinde aynı Lyanna bakışını verdi. Gerçek bir yetenek'' diyor.

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones hakkında 25 ilginç bilgi"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.