Ninja Kaplumbağalar geri dönüyor

Çizgi romandan beyazperdeye uyarlanan Ninja Kaplumbağalar/Teenage Mutant Ninja Turtles, beşinci filmleriyle geri dönüyor.

Son olarak 2014 yılında ”Ninja Turtles 3D” filmiyle izleyici karşısına çıkan kaplumbağaların yeni macerasının ismi ”Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden/Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows”. Ezeli düşmanlarını yok ederek New York’u koruma görevini sürdüren kahramanlarımızın yeni macerasının yapımcısı  Michael Bay.

Yönetmenliğini Dave Green’in üstlendiği filmde, Ninja kaplumbağaların yanı sıra, Megan Fox, Stephen Amell, Will Arnett, Alan Ritchson, Noel Fisher, Tyler Perry, Alessandra Ambrosio, William Fichtner ve Brian Tee rol alıyor. Filmden yayınlanan ikinci fragman da hayranların meraklı bekleyişini iyice artırdı.

Kaplumbağalar, beyazperdeye ilk olarak 1990 yılında Teenage Mutant Ninja Turtles filmiyle geldi. Bu yapımı, sırasıyla Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze (1991) ve Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993) izledi. Daha sonraları üç boyutlu animasyon teknikleriyle yeniden işlenmiş ve çekilmiştir. Serinin 2014 yılındaki son filmi Ninja Kaplumbağalar 3D oldu.

 

 

 

 

-Dünden bugüne Ninja Kaplumbağalar
 
Fantastik çizgi seri, dövüş sanatlarına hakim 4 tane mutant kaplumbağanın, ustaları mutant fare Splinter ile kötülerin karşısında verdikleri savaşı konu ediniyor.
 
Kevin Eastman ve Peter Laird, kaplumbağaların yaratıcıları olarak, 1984 yılında ilk siyah-beyaz Ninja Kaplumbağalar çizgi romanını 1,200 dolara yayınladı. Onlar sayesinde kaplumbağalar yer altından çıkarak dünya çapında bir hit haline geldi.
 
Orijinal Amerikan seri 1984’te Mirage Stüdyoları’ndan çıktı. Kevin Eastman’ın, yakın arkadaşı Peter Laird ile yaptığı beyin fırtınası sırasında ortaya çıkan eser uzaylı düşmanlardan şehirdeki serserilere kadar birçok kötü karakteri içeriyor. Bu kötü karakterler arasından en ünlüleri Shredder ve onun ortağı ve aynı zamanda ona emir verebilen Beyin. Hikaye kahramanlarından bir diğeri de televizyon muhabiri April O’Neill. O’Neill’ı beyazperdede Megan Fox canlandırıyor.
 
Megan Fox, Teenage Mutant Ninja Turtles kamera arkası
 
 
-Pizza düşkünü çılgınlar
 
 Ninja kaplumbağalar Rafael, Donatello, Leonardo ve Michelangelo, isimlerini Rönesans devri sanatçılarından alıyor. Radyasyona maruz kalan dört küçük kaplumbağanın insan boyutlarına gelerek büyük bir şehrin kanalizasyonunda kendileri gibi değişime uğramış fare Splinter efendi tarafından eğitilmesini işleyen hikayenin kahramanları Ninja kaplumbağaların özellikleri şöyle:
 
Leonardo: Bushidō ustası ve ekibin lideri. Çift bushidō kullanır ve mavi bir bandaj takar. Ayrıca ninjatō de kullanabilir. Çizgi filmin yaratıcıları Leonardo adını Leonardo Da Vinci’den esinlendi.
 
Raphael: Takımın kötü çocuğu. Saldırgan ve hırçın bir doğaya sahip olan Rafael, çift sai kullanır ve kırmızı bir bandaj takar. Çizgi filmin yaratıcıları adını Raphael Sanzio’dan esinlendi.
 
Michelangelo: Takımın en komik ve en haylaz üyesi. Uysal ve komik bir yapıya sahip olan Michelangelo, çift nunçaku kullanır ve turuncu bir bandaj takar. Aynı zamanda takımın en obur üyesidir. Çizgi filmin yaratıcıları onun ismini de Michelangelo Buonarroti’den ilham alarak koydu.
 
Donatello: Takımın bilimden en iyi anlayan ve şiddete en az başvuran üyesi. Bō kullanır ve mor bir bandaj takar. Çizgi filmin yaratıcıları adını ünlü heykeltraş Donatello’dan esinlendi.

Yorum Yapılmamış: "Ninja Kaplumbağalar geri dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.