Ryan Gosling’in dönüm noktası olan 10 film

Ryan Gosling
Kariyeri boyunca 30'un üzerinde sinema filmi ve 12 dizi filmde rol alan Ryan Gosling, henüz çocuk yaşlardan bu yana kamera karşısında. Çocukken reklam filmlerinde, sonraları ufak rollerde görünmeye başlayan Gosling, son olarak Blade Runner 2049 filminde usta oyuncu Harrison Ford ile başrolü paylaştı. İşte, Gosling'in kariyerinin dönüm noktası olan 10 filmi
The Believer Ryan Gosling
İNANÇLI/THE BELIVER: Ryan Gosling'in henüz 21 yaşındayken rol aldığı The Believer, gerçek bir yaşam öyküsünden sinemaya aktarıldı. Hazreti İbrahim'in oğlunu kurban etmesinden etkilenen bir Yahudi gencin buna öfkelenerek anti-semitizme yönelmesini, bununla da yetinmeyerek sonunda dazlak bir Neo Nazi'ye dönüşmesini konu alan bu ilgi çekici yapım Sundance Film Festivali'nde ödül kazandı. Henry Bean'in yönettiği bu filmle Gosling bu filmle büyük bir patlama yaptı.
The Slaughter Rule Ryan Gosling
THE SLAUGHTER RULE: Gosling'in 2002 yılında rol aldığı filmde 22 yaşındaki aktör, David Morse ve Amy Adams ile kamera karşısına geçti. Her ne kadar çok parlak eleştiriler alan bir film olmasa da oyuncunun kariyerinde önemli bir basamak olan film, babası öldükten sonra futbol takımından çıkarılan genç oyuncunun, takımına oyuncu arayan bir koç ile zoru başarmasının öyküsü...
The Notebook Ryan Gosling Rachel McAdams
NOT DEFTERİ/THE NOTEBOOK: Sinemayla çok yakın ilgisi olmayanların dahi Ryan Gosling'in ismini duymasını sağlayan 2004 yapımı film, Nicholas Sparks'ın aynı adlı romanından beyazperdeye aktarıldı. Sonraki yıllarda yazarın birçok romanının sinemaya uyarlanmasını sağlayan The Notebook filminde Gosling, Rachel McAdams ile kamera karşısına geçti. Film, büyük aşk yaşayan zengin bir kızla yoksul ve tutkulu bir gencin sosyal statüleri nedeniyle yollarının ayrı düşmesini konu alıyordu.
Half Nelson Ryan Gosling
TEPETAKLAK NELSON/HALF NELSON: 2006 yapımı film, şehir merkezinde yoksulların gittiği bir okulda çalışan Dan'in, sıra dışı, ancak çok iyi bir eğitmen olmasına karşın uyuşturucu alışkanlığı yüzünden başının derde girmesini konu alıyor. Onu uyuşturucu kullanırken yakalayan öğrencisinin her şeye rağmen öğretmenini ele vermemesi sebebiyle aralarında özel bir bağ kurulmasını işleyen yapım, Gosling'e 26 yaşında ilk Oscar adaylığını getirdi.
Lars and the Real Girl Ryan Gosling
GERÇEK SEVGİLİ/LARS AND THE REAL GIRL: Ünlü oyuncunun Patricia Clarkson ve Emily Mortimer ile başrolü paylaştığı 2007 yapımı Gerçek Sevgili, yine Gosling'in 20'li yaşlarda rol aldığı yapımlardan. Farklı bir konusu olan film, senaristine Oscar adaylığı getirdi. Film, içine kapanık bir genç olan Lars'ın kız arkadaş edindiğini öğrenen ailesinin çok sevinmesini, ancak bir süre sonra bu sevgilinin internetten sipariş ettiği bir plastik kadın olduğunu öğrenmelerini konu alıyor.
The Ides of March Ryan Gosling
ZİRVEYE GİDEN YOL/IDES OF MARCH: Ryan Gosling'in 30'lu yaşlardaki olgunluk çağı filmlerinden olan bu yapımda, ünlü aktör George Clooney ve Philip Seymour Hoffman gibi iki usta oyuncuyla kamera karşısındaydı. Clooney'in senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda da oturduğu film, Başkan'ın seçim kampanyasını yürüten sözcüsünün bir skandalın içine çekilmeye başladığını görünce önemli bir karar aşamasına gelmesini konu alıyordu.
The Big Short Ryan Gosling
BÜYÜK AÇIK/THE BIG SHORT: 2016 yapımı film, ABD'de yaşanan büyük mortgage krizini konu alıyordu. Oscar adayı olan bu başarılı yapım, Oscar ödülünü Spotlight filmine kaptırsa da ilginç sinema diliyle zor bir konuyu çok iyi biçimde anlatıyordu. Christian Bale, Steve Carrell, Brad Pitt gibi oyunculardan oluşan usta bir kadroya sahip olan filmde geçirdiği fiziksel değişimle Ryan Gosling'i tanımak epeyce zordu.
The Nice Guys Ryan Gosling Russell Crowe
İYİ ADAMLAR/THE NICE GUYS: Ryan Gosling'in 2016 yılında Russell Crowe ile birlikte rol aldığı bu yapım, 1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelmesini anlatıyordu.
La La Land
AŞIKLAR ŞEHRİ/LA LA LAND: Geçtiğimiz yılın belki de en çok konuşulan filmi olan La La Land, çeşitli yarışmalarda 248 dalda aday gösterildi ve bunların 206'sını kazandı. 14 dalda aday olduğu Oscar ödüllerinin de 6'sını evine götüren La La Land, gecede ''En İyi Film'' ödülünü kazandığı açıklandıktan sonra yanlışlık olmasının ortaya çıkmasıyla büyük bir talihsizlik yaşadı. Damien Chazelle'in yönettiği müzikalde Gosling ile Emma Stone başrolü paylaştı. La La Land, hayatlarında yön bulmaya çalışan bir caz piyanisti ile bir oyuncu adayının aşkını konu alıyordu.
Blade Runner 2049 Ryan Gosling
BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI: Ryan Gosling'in usta aktör Harrison Ford ile kamera karşısına geçtiği film, 6 Ekim 2017 tarihinde gösterime giren en taze Gosling filmi. Denis Villeneuve'un yönettiği devam filmi, ilk filmdeki hikayenin 30 yıl sonrasını anlatıyor. Los Angeles Polis Departmanı'nda görev yapan Memur K'nın, toplum yaşamını kaosa sokacak olan ve uzun zamandır saklı kalan bir sırrı açığa çıkarmasının ardından yaşananların konu edildiği film, 8.6 imdb ortalamasıyla izleyiciden tam not aldı.

Yorum Yapılmamış: "Ryan Gosling'in dönüm noktası olan 10 film"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.