Batman v Superman gişede yüksek uçuyor

Batman v Superman: Adaletin Şafağı/Batman v Superman: Dawn of Justice, Türkiye ve dünyada gişe rekoru kırmaya devam ediyor.

Film, Türkiye’de 2 hafta içerisinde 997 bin 221 tarafından izlendi. Batman v Superman, 13 milyon 420 bin 820 lira gişe hasılatı elde etti.

Dünyanın her yerinde büyük gişe hasılatı yapan film, ABD’de tüm zamanların en iyi 7. hafta sonu açılış rakamını elde etti. Geçtiğimiz hafta sonunda açılış yaptığı hafta sonuna nazaran yüzde 69’luk bir düşüş göstermesine karşın film, Kuzey Amerika’da  (ABD ve Kanada) 2 haftada toplamda 260 milyon 408 bin 47 dolar gişe hasılatı elde etti.

ABD dışındaki tüm ülkelerde 422 milyon 500 bin dolar gişe yapan film, 2 haftada dünya çapında toplam olarak 682 milyon 908 bin 47  dolar hasılatın sahibi oldu.

Zack Snyder’ın yönettiği Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde Batman’i Ben Affleck, Superman’i Henry Cavill canlandırıyor. Filmde Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg, Lois Lane rolünde Amy Adams, Superman’in annesi Martha rolünde Diane Lane, Batman’in yardımcısı Alfred rolünde Jeremy Irons, Wonder Woman/Diana Prince rolünde ise Gal Gadot izleyici karşısına çıkıyor. Filmde ayrıca, Laurence Fishburne, Holly Hunter, Scoot McNairy, Michael Shannon ve Jason Momoa rol alıyor. Senaryosunu Chris Terrio ve David S. Goyer’ın kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni Larry Fong. Filmin müzikleri ise  Hans Zimme ve Junkie XL’in imzasını taşıyor.

Film, Gotham şehrinde meydana gelen saldırının ardından gözlerin Superman’e çevrilmesini ve süper kahramanın eylemlerinden duyulan endişenin ardından onu suçlayan Batman ile karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

 

Yorum Yapılmamış: "Batman v Superman gişede yüksek uçuyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.