Batman v Superman’i kaç kişi izledi?

Batman v Superman: Adaletin Şafağı/Batman v Superman: Dawn of Justice, Türkiye ve dünyada büyük gişe hasılatına imza attı.

Film, Türkiye’de 3 gün içerisinde 513 bin 873 kişi tarafından izlendi. Batman v Superman, 7 milyon 139 bin 987 lira gişe hasılatı elde etti.

Dünyanın her yerinde büyük gişe hasılatı yapan film, ABD’de tüm zamanların en iyi 7. hafta sonu açılış rakamını elde etti. Film, Kuzey Amerika’da  (ABD ve Kanada) 166 milyon dolar gişe hasılatı yaptı. Filmin ilk gün açılış rakamı ise 81 milyon dolar.

ABD dışındaki tüm ülkelerde 254 milyon dolar gişe hasılatı elde eden film, 3 günde dünya çapında toplam olarak 420 milyon 7 bin 347 dolar gişe hasılatının sahibi oldu.

Zack Snyder’ın yönettiği Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde Batman’i Ben Affleck, Superman’i Henry Cavill canlandırıyor. Filmde Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg, Lois Lane rolünde Amy Adams, Superman’in annesi Martha rolünde Diane Lane, Batman’in yardımcısı Alfred rolünde Jeremy Irons, Wonder Woman/Diana Prince rolünde ise Gal Gadot izleyici karşısına çıkıyor. Filmde ayrıca, Laurence Fishburne, Holly Hunter, Scoot McNairy, Michael Shannon ve Jason Momoa rol alıyor. Senaryosunu Chris Terrio ve David S. Goyer’ın kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni Larry Fong. Filmin müzikleri ise  Hans Zimme ve Junkie XL’in imzasını taşıyor.

Film, Gotham şehrinde meydana gelen saldırının ardından gözlerin Superman’e çevrilmesini ve süper kahramanın eylemlerinden duyulan endişenin ardından onu suçlayan Batman ile karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

 

Yorum Yapılmamış: "Batman v Superman'i kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.