Bridget Jones 12 yıl sonra dönüyor

Beyazperdenin komik ve iflah olmaz romantiği Bridget Jones, 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Helen Fielding’in aynı adlı romanının tüm dünyada milyonlarca adet satmasının ardından fenomen olan Bridget Jones, bu büyük ilgi üzerine sinemaya taşındı. 30’lu yaşlarda aşk arayan şehirli kadın karakteri birçok film ve TV dizisine ”ilham kaynağı” olurken, Bridget Jones’u canlandıran Renee Zellweger bu rolle bütünleşti. Zellweger’e eşlik eden Hugh Grant ve Colin Firth de canlandırdıkları zıt karakterlerle filmin başarısına büyük katkı sağladı.

2001 yılındaki Bridget Jones’un Günlüğü adlı ilk filmde 30’lu yaşların başlarında aşk ve eş arayan, 2004 yılındaki Bridget Jones: Mantığın Sınırı isimli ikinci macerasında ise sevgilisi Mark Darcy ile hesaplaşan, ancak gerçek aşkının o olduğunu anlayan Bridget, şimdi üçüncü filmde 40’lı yaşlarında ve farklı bir noktada karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

 

 

Yönetmenliğini Sharon Maguire’ın üstlendiği filmde Renee Zellweger ve Colin Firth ikilisinin rol arkadaşı Hught Grant yer almıyor.

Grant’in yerini ünlü aktör Patrick Dempsey’nin aldığı filmin diğer oyuncuları ise Emma Thompson, Shirley Henderson, Jim Broadbent, James Callis ve Celia Imrie. Helen Fielding’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaristleri Emma Thompson ile Dan Mazer. Filmin konusu şöyle:

Artık 40’lı yaşlarına gelmiş olan Bridget Jones’un (Renee Zellweger) hayatında uzun bir aradan sonra her şey nispeten yolundaymış gibi görünmektedir. Mark Darcy’den (Colin Firth) ayrıldıktan sonra kendini işine adamış, başka birşeye kafayı çok takmadan çalışmaktadır. Belki de yıllar sonra ilk kez hayatının mutlak kontrolünü eline geçirmiştir.

Ancak bu durum, Darcy’nin tam tersi bir karakterdeki Amerikalı Jack Qwant (Patrick Dempsey) ile tanışana dek sürecektir. Ondan etkilenen, ancak Darcy’den de tamamen vazgeçemeyen Jones’un hayatı, hamile olduğunu öğrenmesiyle bambaşka bir seyre girer. Tabii bir sorun daha vardır, bebeğin babasının bu iki adamın hangisinden olduğundan emin değildir.

 

Yorum Yapılmamış: "Bridget Jones 12 yıl sonra dönüyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.