Bran Stark’ın ”delikanlı” dönüşü

Game of Thrones dizisinin küçükken kuleden düşerek kötürüm kalan talihsiz kahramanı Bran Stark, 6. sezonda ekrana geri dönüyor.

Dizinin setinden merakla beklenen 6. sezona ilişkin ilk kare, Brandon ya da bilinen adıyla Bran Stark cephesinden geldi. Son olarak yanında Hodor ve kurdu Summer ile beraber Üçgözlü Kuzgun ile konuşurken bıraktığımız Bran, aradan geçen 2 yıl içinde tanınmayacak kadar değişmiş görünüyor.

Üçgözlü Kuzgun’un, ”Sen yürümeyeceksin, ama uçacaksın” kehanetiyle yeni sezonda ne yapacağı merak edilen Bran Stark’ı bu ”gelişkin” haliyle Hodor’un eskisi gibi sırtına alıp gezdirip gezdiremeyeceği de bir başka merak konusu. Bran ve Hodor, en son dizinin 4. sezonunda ekrana gelmiş, geçen seneki 5. sezonda rol almamışlardı.

Diziye başladığında henüz 10 yaşında olan Isaac Hempstead Wright, şu anda 16 yaşında. Bran Stark’ın yanı sıra, 6. sezonda erkek kardeşi Rickon, ona refakat eden Osha ve Rickon Stark’ın kurdu Shaggydog da ekrana dönecek.

Bran Stark ile Rickon, Theon Greyjoy’un şatoları Winterfell’i işgal etmesi üzerine birlikte oradan kaçmıştı. Birlikte uzun bir yol kat eden ve ağabeyleri Jon Snow’u bulmaya çalışan kardeşler, Brandon’ın rüyalarına giren Üçgözlü Kuzgun’u bularak hakkındaki kehaneti öğrenmek istemesi üzerine yollarını ayırmıştı.

 

hodor-bran

Yorum Yapılmamış: "Bran Stark'ın ''delikanlı'' dönüşü"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.