Dark 2. sezonuyla geliyor

Netflix’in ilk sezonuyla büyük ilgi gören Alman menşeli orijinal yapımı Dark, 2. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dizinin 2. sezonundan ilk görüntüler Netflix tarafından paylaşıldı. 2017 yılı Aralık ayında gösterime giren Dark’ın dünyanın bir çok ülkesinde popüler olduğu, Şili, Bangladeş ve Kanada’da hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip bulunduğu belirtildi.

Dizinin Almanya’daki 1 izleme saatine karşılık dünya çapında 9 saat seyredildiği, tüm dünyanın Dark’ın tutkunu olduğu da aktarıldı.

Dark

-2. sezon ne zaman başlayacak?

Netflix yapımı olması sayesinde hayran kitlesini ülke sınırları dışına taşıyan dizi, başlarda Stranger Things’in benzeri sanılsa da  ilk bölümden sonra farklı kurgusu ve geçmişe dönüşlerle ilerleyen başarılı olay örgüsüyle hak ettiği ilgiye kavuştu.

Anlaşılması güç bir bulmacayı konu alan dizide, kasabanın sorunlu geçmişi ile bağlantılı olaylar, geçmişle bugün arasında gidilip gelinerek üç kuşağın çevresinde anlatılıyor.

Dark

Dizinin 2. sezonunun çekimlerine 25 Haziran 2018 tarihinde başlanacak. Çekimler Berlin’de gerçekleştirilecek olan dizinin yetişirse 2018 sonları ya da en geç 2019 başında izleyiciyle buluşması planlanıyor.

Dark

-2. sezonda yeni karakterler izleyeceğiz-

İlk sezon finalinde 2052 yılına, geleceğe giden Jonas’ı gördüğümüz dizinin senaristi Jantje Friese dizide eski karakterleri yine izleyeceğimizi söyledi. Friese, ”2. sezon çok göz önünde olmayan bazı karakterlerin de gelişimini bize gösterecek. Eski karakterler de kaybolmayacak. Ama aynı zamanda yenileri göreceğiz” dedi.

Dark

Yeni sezonda 1. sezonda izlediğimiz baş karakterler Jonas, Helge, Claudia, Ulrich, Bartosz, Noah ve Martha yeniden izleyici karşısına çıkacak.

Netflix, Roma’da düzenlenen etkinlikte yeni dizilerini tanıtırken Dark’a da ağırlıklı olarak yer verdi. Dizinin 2052 yılına seyahat eden baş kahramanı Jonas Kahnwald için ise esprili bir pasaport hazırlandı. Bu pasaportta Jonas’ın seyahat ettiği ülkeler arasında Türkiye’ye de yer verildi.

Dark

Yorum Yapılmamış: "Dark 2. sezonuyla geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.