Dönem dizilerinin baştan yarattığı 15 aktör

Vikings
Bizleri izlerken günümüzden yüzyıllar öncesine taşıyan, kimi zaman daha sabunun, diş fırçasının bile kullanılmadığı zamanlara götüren dönem dizileri, rol alan oyuncuları ise neredeyse baştan yaratıyor. Dönemine göre savaşçı zırhları, kaliteli kumaşlar, şatafatlı kostümlere bürünen aktörler, bir de uzun saç ve sakallar da işin içine girince adeta baştan yaratılıyor. İşte dönem dizilerinin baştan yarattığı 15 erkek oyuncu
Kit Harington
KIT HARINGTON: Game of Thrones dizisine başladığında 22 yaşında olan İngiliz aktör, adeta bu diziyle beraber büyüdü. ''Neredeyse 20'li yaşlarımın tamamı Game of Thrones ile geçti'' diyen 30 yaşındaki oyuncu, dizi başladığında böyleydi.
Jon Snow
Geçen yıllar içerisinde yaş aldıkça çekiciliği artan Kit Harington, Jon Snow karakteriyle beraber farklı bir stile büründü, saçlarını uzattı, sakal bıraktı. Üstüne bir de dizinin bol kürklü, zırhlı, eldivenli kostümleriyle görkemli bir havası olan Harington, tüm dünyadaki kadınların gözdesi haline geldi.
Kit Harington
Gündelik hayatında yine saçlarını uzun olarak kullanan Harington, 2015 yılında rol aldığı Gençlik Ahti/Testemant of Youth filminde böyle kamera karşısına çıktı. Harington'ı The Death and Life of John F. Donovan adlı yeni filminde de yine kısa saçlı izleyeceğiz. Ancak ona kesinlikle saç ve sakal yakışıyor.
Ned Stark
SEAN BEAN: Oğlundan babasına, daha doğrusu dayısına geçecek olursak Ned Stark da dizide tüm Kuzeyliler gibi kürklere, postlara, kalın zırhlara, eldivenlere bürünüyor. Saçları uzun ve sakallı...
Sean Bean
Ned Stark'ı canlandıran Sean Bean, bugüne kadar çok sayıda dönem filmi ve dizisinde saçları uzun ve sakallı olarak kamera karşısına geçti. Günlük hayatta ise o stili benimsemeyip sinek kaydı tıraşlı ve kısa saçlı olan usta oyuncuya filmlerdeki halinin daha fazla yakıştığı kesin...
Vikings-Ragnar
TRAVIS FIMMEL: Ekranın belki de en yakışıklı aktörlerinden olan Travis Fimmel, Vikings dizisinde canlandırdığı Viking kralı Ragnar Lothbrok rolüyle efsaneleşti. Viking savaşçısı Ragnar'ın uzun, bazen örgülü saçları, son sezonlara doğru giderek kazıttığı kafası, başına ve vücuduna yaptırdığı dövmeleri ve kostümleriyle adeta bambaşka biri oldu.
Aslında Vikings dizisi öncesinde de model olan ve Calvin Klein gibi ünlü markalarla çalışan 38 yaşındaki aktör gerçekten çok yakışıklı biri ama Ragnar olarak bambaşka olduğu kesin...
CLIVE STANDEN: İrlandalı aktör Clive Standen, Vikings hayranlarının ''Ragnar mı yoksa Rollo mu daha yakışıklı?'' sorusunun merkezine sık sık yerleşen bir isim. Dizide Ragnar'ın iyi bir savaşçı olan, ancak bir o kadar da hain kardeşi Rollo Lothbrok'u canlandıran oyuncu, aynı zamanda Thai boksörü...
Clive Standen
Kaslı vücudunu spora borçlu olan Clive Standen, Rollo rolü için uzattığı saçları ve kirli sakalıyla çok daha çekici...
Ben Robson Kalf Vikings
BEN ROBSON: Yine Vikings dizisinin bir başka yakışıklısı Kalf'ı canlandıran Robson, 1.91 boyu ve kaslı vücuduyla üstün bir fiziğe sahip... Rolü için saçlarını uzatan ve sakal bırakan Robson, stilini bulmuş olacak ki şu günlerde rol aldığı Animal Kingdom dizisinde ve özel hayatında da bu görünüşü koruyor.
Ben Robson
33 yaşındaki İngiliz oyuncu, Vikings öncesinde ise bir başka İngiliz aktör olan Hugh Grant'i çağrıştıran bir görünüme sahip. Robson'ın eski fotoğraflarını görüp onu tanımak neredeyse imkansız.
Gustaf Skarsgard Floki Vikings
GUSTAF SKARSGARD: Vikings dizisinin Floki'si, 7 bireyi oyunculuk yapan yetenekli mi yetenekli Skarsgard ailesinden. Dizide yüzünde siyah boyalar, kendine özgü saç modeli ve makyajıyla bir fenomen.
Gustaf Skarsgard
Yetenekli oyuncu, gündelik hayatında ise oldukça sade bir görünüme sahip bulunuyor.
George Blagden
GEORGE BLAGDEN: Onun için ''Her rolle yeniden doğuyor'' desek doğru olur. Henüz 22 yaşındayken kadrosuna katıldığı Vikings dizisinde rahipken Ragnar tarafından Kattegat'a getirilen, onun dışında neredeyse kimse tarafından benimsenmeyen, kötü davranılan Athelstan rolündeydi.
George Blagden Athelstan Vikings
İlk sezonlarda Katolik rahibi görünümünde olan Athelstan, dinini terk edip Viking savaşçısı olduğunda havasını bulmuştu. Hatta bir gönül macerasına bile karışan Athelstan'a saç ve sakal çok yakışmıştı.
George Blagden 14. Louis Versailles
Vikings dizisinden sonra Versailles adlı yeni bir diziye başlayan Blagden, 3. sezon onayı alan yapımda efsanevi Fransa Kralı 14. Louis'yi canlandırıyor. Sert bir mizaca sahip, astığı astık, kestiği kestik Louis rolünde adeta devleşen Blagden, uzun saç ve o dönemin bıyıkları, görkemli kostümleriyle yine bir yıldız gibi parlıyor.
Alexander Vlahos Philippe Versailles
ALEXANDER VLAHOS: Versailles dizisinde kralın biseksüel kardeşi Philippe'i canlandıran Galli aktör, dizi için upuzun peruklar takıp birbirinden göz kamaştırıcı kıyafetler giyiyor.
Alexander Vlahos
Gündelik hayatta da oldukça çekici bir görünüme sahip olan Alexander Vlahos'u izleyenler en çok eşcinsel olup olmadığını merak ediyor. Gay olmayan aktör, ünlü İsveçli model Kajsa Mohammar ile nişanlı. Vlahos'a hem dizideki, hem de gündelik hayattaki tarzları ayrı ayrı yakışıyor.
Tygh Runyan Versailles
TYGH RUNYAN: Robert de Niro, Harrison Ford, Samuel L. Jackson gibi ünlü aktörlerle rol aldığı filmlere karşın Versailles dizisindeki eli kanlı, ancak kalbi güzel güvenlik şefi Fabien Marchal rolüyle parladı. Bir anda kadın seyircinin dikkatini üzerinde toplayan Runyan için dizideki seksi görüntülerinden klipler bile hazırlandı.
Tygh Runyan
Kadınların gözdesi haline gelen Runyan'ın daha önce neden keşfedilmediği ise ortada. Son derece sıradan bir görünüşe sahip olan aktör, diziyle yakaladığı tarzı şimdilerde günlük hayatına da taşıdı.
Marco Polo
LORENZO RICHELMY: Ekran dünyasının bir başka Athelstan'ı ise hiç şüphesiz o. Marco Polo dizisinde Kubilay Han olmasa kısa zamanda cinayete kurban gidebilecek, kimsenin benimsemek istemediği Marco Polo'yu canlandıran İtalyan aktör Richelmy, dizideki kostümlerle değişen bir başka isim.
Lorenzo Richelmy Marco Polo
Dizideki zırhlar, kostümler, heyecan ve aksiyon, genç aktörü baştan başa değiştiriyor ve hava katıyor.
Remy Hii
REMY Hii: Çin-Malezya asıllı Avustralyalı yakışıklı aktör, Marco Polo dizisinde Kubilay Han'ın oğlu ve varisi Prens Jingim'i canlandırdı.
Remy Hii Marco Polo
Hii, dizinin kostüm ve makyajları ile gündelik hayattan çok daha çarpıcı bir görünüşe sahip...
Uli Latukefu
ULI LATUKEFU: Avustralya'nın yerli halklarına mensup olan Uli Latukefu ise Marco Polo rolünde Kubilay Han'ın evlilik dışı oğlu Byamba'yı canlandırdı.
Uli Latukefu Byamba Marco Polo
Netflix tarafından 2. sezon sonunda iptal edilen dizinin kostümleri, saç ve sakal stiliyle ünlü aktör tanınmayacak ölçüde değişiyor ve bu hava ona yakışıyor.
Aidan Turner
AIDAN TURNER: Onu rol aldığı her filmde, dizide severiz. Birçok yapımda da uzattığı saçları ve kirli sakallarıyla rol alan Turner, kimi zaman ise böyle kısa saçlı ve sakalsız olarak karşımıza çıkıyor.
Aidan Turner Ross Poldark
Ama hiç şüphesiz ona uzun, dalgalı saçları ve sakalı yakışıyor. Yüzbaşı Ross Poldark'ı canlandırdığı Poldark dizisinde çekiciliği ve karizması tavan yapıyor.
Luke Norris
LUKE NORRIS: Aynı zamanda yazar olan Luke Norris'in Poldark'ta rol alırken bir şartı varmış: Ben gömleğimi çıkarmam...
Luke Norris Doctor Enys Poldark
Norris, dizide gömleğini üzerinde tutsa da kadın hayranları onu dönem kostümleriyle çok beğeniyor.
Sam Heughan
SAM HEUGHAN: Bir zamanlar oldukça sıradan bir görünüme sahip olan Heughan, Outlander dizisi sayesinde reklam kampanyalarında modellik yapmaya başladı.
Sam Heughan Jamie Fraser Outlander
Jamie Fraser rolü için saçlarını kızıla boyatan, dalgalı olarak kullanmaya başlayan ve kirli sakal bırakan oyuncu, artık gündelik hayatında da Jamie görünümünde. Elbette ki doğrusunu yapıyor.

Yorum Yapılmamış: "Dönem dizilerinin baştan yarattığı 15 aktör"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.