Game of Thrones: Bu sezon çok ölüm var

Game of Thrones dizisinde Arya Stark’ı canlandıran Maisie Williams, sürpriz bozmadan 8. sezonla ilgili ilginç ipuçları verdi.

Stark ailesinin savaşçı üyesi Arya’yı canlandıran Williams, Sözlerine, “Bu sezon çok çok fazla ölüm olacak” diyerek başladı.

7. sezon sonunda Daenerys (Emilia Clarke) ve Jon’un (Kit Harington) Winterfell’e gitmeye hazırlandığını, Sansa (Sophie Turner) ile Arya’nın ise Gecenin Kralı ile savaşmaya hazır olduğunu anımsatan Williams, 8. sezon senaryosunu okuduktan sonra 1. sezonu yeniden izlediğini söyledi.

Game of Thrones

Dizinin ilk sezonunu yeniden izledikten sonra final sezonuna ilişkin çok sayıda ipucu olduğunu fark ettiğini anlatan 21 yaşındaki oyuncu, “Aslında çok sayıda sahne birbirine benziyor” dedi.

İlk sezonda Arya’nın farklılıklarına karşın ayak uydurmaya çalıştığını dile getiren Williams, “Final sezonunda ise Arya, iki uçta gidip gelecek” diye konuştu.

Maisie Williams

Maisie Williams, canlandırdığı karakterin 8. sezondaki yolculuğunu Şöyle özetledi:

“Ailenizle beraberseniz birçok duygu ve hatıra ile tekrar buluşuyorsunuz. Arya da farklı olmak için savaşan, aynı zamanda da yolundan ayrılmayan, Cersei’yi ve listesinden kalanları öldürmesi gerektiğini hatırlayan biri.

Yani neticede Arya’nın olmaya çalıştığı kişi ile ailesiyle buluştuğunda olduğu masum ve çocuksu kişi farklı. Çünkü hala bitiremediği işler var.”

Arya The Hound

Ablası Sansa ile 7. sezonda buluşan Arya’nın onunla güç birliği yapacağını da vurgulayan genç oyuncu, Sansa’nın geride kalan sezonlar boyunca sürekli birileri tarafından manipüle edildiğini söyledi.

Williams, “Geçen sezon Sansa için çok zordu. Çünkü Jon, penisiyle düşünüyordu. Bu sezon da Arya ile Sansa güçlerini birleştirip zaman zaman Jon’u göreve çağıracaklar” dedi.

Sansa Jon

Arya’nın hayatta kalıp kalmayacağının final sezonunda görüleceğini belirten Maisie Williams, ”İnsanlar nasıl biterse bitsin razı değil. Çünkü dizinin bitmesini istemiyorlar. Ama bence dizinin sonu gayet iyi. Zaten bitmesinin de tam zamanı” sözleriyle finalin kendisini tatmin ettiğini dile getirdi.

Arya Game of Thrones

Gelecekteki projelerine de değinen Williams, X-Men spin-off’u The New Mutanst’ta önemli bir rol üstlendiğini, ayrıca çizgi romandan uyarlanan ve 1990’larda geçen The Owners adlı filmde rol alacağını söyledi.

Williams, “Gelecekle ilgili elbette ki gerginim ama yapmak istediğim çok şey var. Bir oyuncu olarak kendimi kanıtlamak istiyorum. Neticede bir rolle ne yapacağınız belli. Bundan sonrasına bakmak lazım” sözleriyle Game of Thrones serüvenini özetledi.

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones: Bu sezon çok ölüm var"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.