Game of Thrones gidecek, devamı gelecek

Game of Thrones dizisinin 2 sezon sonra izleyiciyle vedalaşacak olması nedeniyle HBO kanalı yeni formüller aramak amacıyla kolları sıvadı.

Reyting ve ödül rekortmeni dizinin 8. sezonla beraber sona erecek olması üzerine, ”altın yumurtlayan tavuğu” kesmek istemeyen yayıncı kanal, Game of Thrones’un uyarlandığı kitapların yazarı George R.R. Martin ile 3 yazardan oluşan bir ekibe sipariş verdi.

Senaryo ekipleri, Game of Thrones dizisine konu olan olayların öncesi, sonrası veya bazı karakterlerin yer alabileceği spin-off’lar olmak üzere dizinin ekranda tutulabileceği tüm potansiyel öyküler üzerinde çalışmaya başladı.

Bu amaçla Max Borenstein, Jane Goldman/George R.R. Martin, Brian Helgeland ve Carly Wray/George R.R. Martin çalışma düzeninde 4 ayrı ekip oluşturuldu. Martin, bu ekiplerin 2’sinde yardımcı olarak yer alırken, halen Game of Thrones’un diğer sezonlarını yazmakla meşgul olan senarist/yapımcılar Dan Weiss ve David Benioff bu ekiplere alınmadı.

Jon Snow

George R.R. Martin’in mutlaka dizinin devamında çalışacağı, Weiss ve Benioff’un ise dizinin devam çalışmalarında ”havuzda” tutulacağı öğrenildi.

HBO’nun bu projesinin halen sürdüğü ifade edilirken, ortaya çıkabilecek yeni projenin zamanlamasıyla ilgili şu anda herhangi bir netlik ortaya çıkmadı. HBO’nun senaryolar ortaya çıktıktan sonra eleyerek en uygun projeyi ekrana getireceği de gelen haberler arasında. Zaten dizinin 2 sezon daha ekranda olacağı düşünüldüğünde şu anda bu konuda bir acele de söz konusu değil.

Daenerys Targaryen

HBO Programlar Sorumlusu Casey Bloys, 2016 yılı Eylül ayında dizinin devamının gelmesinden yana olduğunu belirterek, ”Yeni açılımlar yapmak için çok alan var. Bizim için önemli olan doğru yazarlarla doğru hikayeyi bulmak” demişti.

Yeni Game of Thrones senaryo ekibinde bulunan Max Borenstein, Kong: Kafatası Adası ve Godzilla filmleriyle tanınıyor.

Daenerys Targaryen

George R.R. Martin ile senaryo ekibinde olan Jane Goldman, X-Men serisi için çalışmıştı.

Brian Helgeland, Oscar ödüllü L.A Confidental filminin senaristi ve ayrıca Mystic River filmiyle Oscar’a aday gösterildi.

George R.R. Martin’in diğer çalışma arkadaşı Carly Wray ise Mad Men dizisinin senaryosunu kaleme aldı.

Cersei Lannister

Game of Thrones dizisinin 7. sezonu 7 bölümden oluşacak ve 16 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Dizinin 6 bölümlük 8. sezonu ise Game of Thrones’un finali olacak.

HBO kanalının diğer önemli kozu olan Westworld’ün yanı sıra, True Detective dizisi de yeni sezonuyla seyirci karşısına çıkacak. Mini dizi olması planlanan The Night Of’un gördüğü büyük ilgi sebebiyle 2. sezonunun ekrana getirilmesi planlanıyor. Yine yüksek reyting elde eden ve bir başka mini dizi projesi olan Big Little Lies da yeni sezonunun olabileceği yönünde spekülasyon yapılan bir dizi.

Jaime Lannister

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones gidecek, devamı gelecek"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.