Game of Thrones hayranlarına kötü haber

Game of Thrones 6. sezonu için geri sayım devam ederken, serinin iki senaristi David Benioff ve Daniel Brett Weiss, izleyiciye hoşlanmayacakları bir haber verdi.
 
Dizi senaristleri, HBO’nun reyting rekortmeni dizisi Game of Thrones’u 1 yıl boyunca merakla bekleyen seyircinin biraz canını sıkacak bir  planı duyurdu. Benioff, ”Bu sezondan sonra finalimize doğru giderken 13 bölüm yapmayı düşünüyoruz” dedi.
 
Kafalarında 7. sezonu 7 bölüm, dizinin final sezonu olması düşünülen 8. sezonun ise 6 bölüm olması düşüncesini taşıyan senaristlerin bu açıklamasına göre her sezonu 10 bölüm olan dizi kısalacağı gibi 8. sezonda da ekrana veda edecek.
 
 HBO Programlama Başkanı Michael Lombardo ise serinin yaratıcılarının 2 yıl daha ekranda kalma planlarının olduğunu doğruladı. Lombardo, ”Şu an onlardan gelen görüşlere anlayış gösteriyoruz. Ama görüşmeler sürüyor. Çünkü hikayenin gittiği yere göre onlar da 2 yıl ömür biçmiş. Bir televizyon yapımcısı ve dizinin bir hayranı olarak 6 yıl daha ekranda kalmasını ister miyim? Elbette isterim” dedi. Lombardo, bununla beraber her zaman için iyimser olduğunu ve her şeyin konuşularak yoluna konulabileceğini ifade etti.
 
Senaristler hem bölüm sayısını azaltmayı, hem de diziye final yapmayı kurgulasa da HBO kanalı şu anda meseleyi karara bağlamamış olduklarını belirtti. Yeni sezon için Temmuz ayında çekimlere başlanacak olan dizinin yayınlandığı kanalın yetkilileri henüz hiçbir şeyin kesinlik kazanmadığını bildirdiler. HBO yetkilileri, konuyla ilgili olarak, ”Daha kısa bir sezon, senaristlerin düşüncesi. Ancak henüz karara varılmış bir durum ve ortada bir anlaşma yok. Görüşmelerimiz sürüyor” açıklamasında bulundu.
 
 George R.R Martin’in ”Buz ve Ateşin Şarkısı” adlı kitabına dayanılarak ekrana getirilen Game of Thrones dizisi, yazar Martin’in henüz kitabını tamamlamamış olması nedeniyle bu sezon Benioff ile Weiss’in senaryosuna dayanacak. Dizinin bütün yükünü omuzlarında hisseden iki senarist, 6. sezonun bugüne kadar yaptıkları sezonların en iyisi olduğu düşüncesinde.
 
Geçen sezonuyla 12 dalda Emmy ödülü kazanan Game of Thrones’un dizisinin 6. sezonu, 24 Nisan 2016 tarihinde izleyici karşısına çıkacak.

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones hayranlarına kötü haber"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.