Game of Thrones yüzünden terapi gördüm

Game of Thrones dizisindeki Jon Snow Rolüyle one kavuşan İngiliz oyuncu Kit Harington, dizi yüzünden bir dönem psikolojik tedavi gördüğünü açıkladı.

Diziye başladığı sırada 23 yaşında olan Harington, Variety’ye GOT ile geçen 9 yılını anlattı.

Seçmelere katıldığı yıldan bu zamana geçen dönemde çok şeyler yaşadığını, bunun getirisi kadar götürüsü de olduğunu ifade eden aktör, “Aslında her zaman çok da iyi değildi” dedi.

Game of Thrones Jon Snow Robb Stark

Dizi nedeniyle dünyanın dört bir yanında sayısız hayrana kavuşan Harington, “Dünyanın en talihli insanıymışım gibi düşünmek zorunda olduğunu hissediyordum. Halbuki 20’lerindeki birçok insan gibi ben de çalkantılı dönemler yaşıyordum” sözleriyle yaşadıklarını aktardı.

Sorunlarının 5. sezonun ekrana geldiği 2016’da arttığını dile getiren aktör, bunun sebebinin de Jon Snow’un o sezonun sonunda ölmesi olduğunu söyledi.

Jon Snow


Böylece Snow’un tüm yapımın odak noktası haline geldiğini anımsatan Harington, bu dönemde yaşadığı kırılmayı şöyle anlattı:

“Benim en karanlık dönemim, Jon’un ölümü ve sonradan-Melisandre tarafından-geri getirildiği zamandı. Büyük baskı altına girdim. Bütün dizi Jon’un etrafında dönüyordu. Bu da tam aksine benim zayıf noktamdı. Çünkü, bir dizinin tamamen size odaklanması müthiş korkutucu”

Jon Snow Game of Thrones

Bu dönemde kaygı bozukluğu sebebiyle psikoloğa giderek terapi görmeye başladığını dile getiren oyuncu, “Çünkü çok güvensiz hissediyordum. Kimseyle konuşamıyordum. Sahip olduklarım için şükran duymam gerektiğini hissediyordum. Ama aksine oyunculuk yapıp yapamayacağımı bile düşünmeye başlamıştım” dedi.

 
Game of Thrones Jon Snow Daenerys Targaryen

Game of Thrones ile gene seneleri geride bırakmaya hazırlanan Kit Harington, dizinin kendisine çok şeyler de kattığını söyledi.

“Sanki bir partidesiniz ve o parti giderek çok daha iyi oluyor. Sonunda da zirveye ulaşıyor” diyen aktör, dizinin “bundan iyisi olamaz” denilecek noktada bittiğine inandığını da dile getirdi.

Jon Snow Samwell Tarly Game of Thrones

Kit Harington, kendisi için başlayacak yeni döneme ise Jon Snow’un “alamet-i farikası” haline gelen uzun saçlarını kestirerek adım attı. Şimdi onu farklı projelerle dolu yeni bir hayat bekliyor.

Kit Harington

Kit Harington, şöhretini borçlu olduğu dizide sevgilisi Ygritte’ı canlandıran Rose Leslie ile sette tanışmış, geçtiğimiz yıl da evlenmişti.

Game of Thrones’un 8. ve final sezonu, 14 Nisan 2019 tarihinde ekrana gelecek. Son sezon, 6 bölümden oluşacak.

Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones yüzünden terapi gördüm"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.