Game of Thrones’un öncesi de dizi oluyor

Game of Thrones’un 7. sezonu için geri sayım sürerken, dizi yapımcıları ve yayıncı kanal HBO şimdiden gelecek sene final yapacak dizinin devamı olacak yeni dizi çalışması için kolları sıvadı.

Henüz Game of Thrones bitmeden nasıl süreceğine ilişkin çalışmalara başlayan HBO, dizinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı/A Song of Ice and Fire’ın yazarı George R.R. Martin başkanlığında dört ayrı yazar grubu oluşturdu.

HBO Programlar Başkanı Casey Bloys, Entertainment Weekly yazarı James Hibberd’ın sorularını yanıtlarken, dizinin devamının hikayenin başına giderek Game of Thrones’un öncesinde yaşananları ekrana getireceğini söyledi.

Bu konuda beş farklı çalışma yürütüldüğünü anlatan Bloys, konuyla ilgili basında yalan yanlış haberlerin çıktığını ifade etti. Bloys, ”Basında bizim yürüttüğümüz çalışmayla ilgili çoğunlukla, ‘Game of Thrones’un 4 ayrı spin-off’u geliyor’ şeklinde haberler çıktı. Dördünün de gerçekleşeceğini zannediyorlar. Hayır buradaki fikir 4 dizi çekmek değil” dedi.

Game of Thrones Sansa Stark

Bu çalışmaların da uzun vadeli planlar olduğuna dikkati çeken Casey Bloys, ”Şu andaki asıl hedefimiz, elimizdeki diziyi bu yaz başarılı bir şekilde bitirmek. Sonrasında da 8. sezon senaryosunun yazılıp çekilmesi” sözleriyle yeni dizi çalışmalarıyla ilgili acelelerinin olmadığını da vurguladı.

Game of Thrones Tyrion Lannister

-”Drama grupları kuruldu”-

George R.R Martin tarafından drama grupları kurulduğunu ve bu grupların fikirler ürettiklerini dile getiren Bloys, ”Esasen bu dizinin bir devamı olacaksa ben buna değmesini istiyorum. Şu anda bu çalışmayı yürüten grupta inanılmaz yazarlar var. Onların yazdıklarından çok iyi bir fikrin ortaya çıkacağını düşünüyorum” dedi.

Ekrana getirilecek olan yapımın bir limitli seri (her sezonunda farklı bir konunun işlendiği dizi film) olup olamayacağı yönündeki soruya da Bloys, ”Şu noktada her şey henüz masada. Önemli olan bir dizinin ortaya çıkması. Ama eğer iyi bir şey bulunursa limitli seri de olur tabii ki” karşılığını verdi.

Game of Thrones Daenerys Targaryen

-Dan Weiss ile David Benioff olmayacak-

George R.R. Martin’in romanlarını Game of Thrones’un 6. sezonuna yetiştiremeyişinin ardından 3 sezonu tamamen kendileri kaleme almak zorunda kalan dizinin senarist ve yapımcıları Dan Weiss/David Benioff ikilisi ise havlu atmış gibi görünüyor.

Dizinin 7. ve 8. sezonlarının ardından projede yer almayacaklarını açıklayan ikilinin bu kararıyla ilgili soruyu da Bloys şöyle yanıtladı:

”Evet bu doğru. Bunu sorduğunuza sevindim, çünkü açığa kavuşturmak istiyorum. Final sezonu ekrana geldiğinde Dan ve David bizimle 12 yıldır çalışıyor olacaklar. Bu kadar zamandır sezonlar arasında film yapmadılar, hatta sinemaya bile gidemediler. Her şeyi bir kenara bıraktılar, her şeylerini bu işe koydular.

Game of Thrones DB Weiss David Benioff Jason Momoa

Onlarla görüşmelerimizde eğer dizinin devamında isimleri projede pasif olarak bile geçecek olursa bunun onlara sorumluluk yükleyeceğini ve bir beklentinin ortaya çıkacağını söylediler. Artık bu dizinin bir hayranı gibi keyfini çıkarmak istiyorlar ve kesinlikle senaryo ya da prodüksiyon konularıyla ilgili endişe duymak istemiyorlar.  Bunu neden istediklerini de anlıyor ve bu kararlarına saygı duyuyoruz.”

Bloys, George R.R. Martin’in ise bu kez senaryo yazımının başında bulunduğunu ve ağırlığın onda olduğunu söyledi. Hibberd’ın, ”Bunlar dizinin öncesi ve Game of Thrones’un orijinal kadrosundaki oyuncuların rolü olması konusunda bir beklenti yok değil mi?” sorusu üzerine de Bloys, ”Hayır yok” diyerek belki de GOT kadrosunundan hiçbir oyuncuyu yeni dizide göremeyeceğimizin altını çizdi.

Game of Thrones 7. sezon 16 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. 7. sezon ekrana 7 bölüm olarak gelecek. Final sezonu olan 8. sezonda ise 6 bölüm yer alacak.

Emmy Game of Thrones

Yorum Yapılmamış: "Game of Thrones'un öncesi de dizi oluyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.