”İftarlık Gazoz” geldi

‘’Dondurmam Gaymak’’ filminin usta yönetmeni Yüksel Aksu’nun yeni filmi ”İftarlık Gazoz” gösterime girdi.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu’nun yönettiği filmde, Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Macit Koper, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar rol alıyor. 1970’ler Türkiye’sinin küçük bir Ege kasabasında geçen filmde olaylar şöyle gelişiyor:

‘’Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem, gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem, camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır.

Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar. Fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Susuzluk ve açlıktan yorulan Adem, serap görmeye başlar. Yaşadığı zorluklar, onu ilginç olayları içine sürükler.”

Cem Yılmaz, film için şimdiye kadar üstlendiği roller arasında ilk kez Egeli bir karakteri bölgenin özgün şivesiyle ile canlandırdı. Çekimleri İstanbul ve Muğla’da gerçekleştirilen film için tüm Türkiye’de 27 Ocak’ta 34 ilde tek seanslık bilet satışlı özel gösterim yapıldı.

 

4 Yorumlar: "''İftarlık Gazoz'' geldi"

  • comment-avatar
    Ayhan Gümüşkılıç 29 Ocak 2016 (10:07)

    Fragmanı sevdim. Orta şekerli kahve tadında sıcak bir film olacağa benziyor.
    Ama tabi filmi izlemeden de kesin konuşmak olmaz 🙂

  • comment-avatar
    handan san 29 Ocak 2016 (18:50)

    Ben bugun izledim ve beğendim Çağan Irmak tadında bir film.Dondurmam Kaymak düşük bütçeli bir film olmasına rağmen çok sahici idi.Bu filmde kareler ve müzik daha iyi .

    • comment-avatar
      sinekaf 29 Ocak 2016 (20:33)

      Pazar günü izleyeceğim. Gelen yorumlar genelde olumlu. Dondurmam Gaymak filmine gelince gerçekten çok sahici idi

  • Iftarlik Gazoz | Cinema Movie 7 Nisan 2016 (23:24)

    […] ”İftarlık Gazoz” geldi […]

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.