Superman yalnız uçmaya hazırlanıyor

Yarasa adamın pelerinini yeni giyen Ben Affleck’in yeni Batman filmi için kolları sıvayarak Geoff Johns ile senaryo yazmaya başladığını açıklamasının ardından Superman cephesinden de benzer bir haber geldi.
Batman v Superman: Adaletin Şafağı/Batman v Superman: Dawn of Justice filminde karşı karşıya gelen Batman ve Superman, yollarına ayrı ayrı devam edecekler. Batman cephesi yavaş yavaş ortaya çıkarken, Superman filmini çekmek için ise iddialı bir aday çıktı: Zack Snyder. Batman v Superman filminin yönetmeni Snyder, yaptığı açıklamada kendisinin bu film için kamera arkasına geçebileceğini söyledi.
 
Snyder, “Bence Superman’in tek başına yer alacağı film için çok iyi bir senaryo hazırlamalıyız. Bence bunu yapmak çok keyifli olacak. Şimdiye kadar Superman’in yalnız olacağı filmle ilgili bir açıklama yapmamıştık. Çünkü Batman v Superman filmiyle ilgili bazı etkinlikler düzenlememiz gerekiyordu” dedi.
 
Superman’i canlandıran İngiliz aktör Henry Cavill de daha önceki açıklamasında Batman v Superman filminin başarısının önemli bir faktör olduğunu, onun için beklediklerini ifade etmişti. Cavill, ”Bence Batman v Superman iyi bir gişe yaparsa Warner Bros. yeni Superman filminin yapılması için bizimle görüşme masasına oturabilir. Ben de bunu çok isterim” demişti. 
 
Batman v Superman filmi, gişede rekor kırmayı sürdürüyor. Film, 2 haftada dünya çapında toplam olarak 682 milyon 908 bin 47  dolar hasılatın sahibi oldu. Zack Snyder’ın yönettiği Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde Batman’i Ben Affleck, Superman’i Henry Cavill canlandırıyor. Filmde Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg, Lois Lane rolünde Amy Adams, Superman’in annesi Martha rolünde Diane Lane, Batman’in yardımcısı Alfred rolünde Jeremy Irons, Wonder Woman/Diana Prince rolünde ise Gal Gadot izleyici karşısına çıkıyor. Filmde ayrıca, Laurence Fishburne, Holly Hunter, Scoot McNairy, Michael Shannon ve Jason Momoa rol alıyor. Senaryosunu Chris Terrio ve David S. Goyer’ın kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni Larry Fong. Filmin müzikleri ise  Hans Zimme ve Junkie XL’in imzasını taşıyor.

Film, Gotham şehrinde meydana gelen saldırının ardından gözlerin Superman’e çevrilmesini ve süper kahramanın eylemlerinden duyulan endişenin ardından onu suçlayan Batman ile karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

 

Yorum Yapılmamış: "Superman yalnız uçmaya hazırlanıyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.