The Crown severlere müjde

Son olarak 3. sezonu ekrana gelen The Crown dizisinin iki sezon daha izleyici karşısına çıkıp 5. sezondan sonra biteceği haberleri bundan 5 ay önce resmi olarak açıklanmıştı.

The Crown

Dizinin yapımcılarının açıkladığı bu haber The Crown hayranlarını üzerken, şimdi Netflix cephesinden sevindirici bir haber ulaştı. Buna göre, dizi 5. sezonuyla bitmeyecek. 2000’li yılların başlarını anlatan 6. sezon da ekrana gelecek.

Ancak Netflix, 6. sezonun “kesin final” olduğunun da altını çizerek sevilen yapımın daha fazla ekranda kalmayacağını da açıkladı.

The Crown Kraliçe Elizabeth Olivia Colman

Dizinin yaratıcısı Peter Morgan, böylece sadece Prenses Diana dönemi ve onun ölümünü değil ardından yaşananları da anlatma fırsatını bulacak.

Morgan, “Dizinin 5. sezonu hakkında konuşurken hikayenin zengin içeriğini adaletli bir biçimde ekrana getirmemiz konusu netleşti. Böylece orijinal plana geri döndük ve 6. sezonu da çekme kararı aldık” dedi.

The Crown Kraliçe Elizabeth Prens Philip Tobias Menzies Olivia Colman

Morgan, ayrıca dizinin 6. sezonunun günümüzü anlatmayacağını da vurguladı ve belirttikleri gibi 2000’li yıllar dönemini izleyiciyle buluşturacaklarını açıkladı.

Dizinin ekrana gelen 3. sezonunda Kraliçe Elizabeth Olivia Colman tarafından canlandırılmış, akabinde Corona virüsü ve çekimlerin yapıldığı İngiltere’deki karantina süreciyle beraber çekimler yarıda kalmıştı.

The Crown

Dizinin çekimlerine 2020 sonlarında yeniden başlanması planlanıyor ve 4. sezonda da Kraliçe’yi bir kez daha Olivia Colman canlandıracak.

The Crown’un 5. sezonunda ise Colman yerini Imelda Staunton’a bırakacak ve 6. sezonda da yine Staunton’ı bu rolde izleyeceğiz. Geçen hafta Netflix’ten ulaşan habere göre, Prenses Margaret rolünde ise Lesley Manville seyirci karşısına çıkacak.

The Crown

Dizinin ilerleyen döneminde Prens Charles rolünde başarılı Aktör Josh O’Connor’ı izlemeye devam edeceğiz. Prenses Diana rolünü ise Emma Corin üstlenecek.

The Crown Prenses Diana Emm Corin

 

Yorum Yapılmamış: "The Crown severlere müjde"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.