Top Gun: Maverick’i kaç kişi izledi?

Tom Cruise’un 36 yıl sonra yeniden kamera karşısına geçtiği Top Gun: Maverick filminin 6 haftalık gişe hasılatı belli oldu.

Buna göre, filmi gösterimde olduğu 1.5 ay içerisinde Türkiye’de gösterimde olduğu lokasyonlarda toplam 416 bin 72 kişi izlerken, 3 milyon 289 bin 137 lira gişe hasılatı elde edildi.

Yönetmenliğini Joseph Kosinski’nin üstlendiği filmde Tom Cruise’un rol arkadaşları Val Kilmer, Jennifer Connely, Ed Harris ve Jon Hamm. Film,usta pilot Maverick’in bu kez eğitmen olarak Top Gun’a geri dönüşü sonrası gelişen olayları anlatıyor.

Top Gun Maverick Tom Cruise

Top Gun: Maverick filminde olaylar şöyle gelişiyor:

Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, 30 yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği özel bir görev için eğitirken bulur.

 Belirsiz bir gelecekle ve geçmişinden gelen anılarla karşı karşıya kalan Maverick, en büyük korkularıyla yüzleşmek ve büyük bir fedakarlık yapmasını gerektiren bir göreve gitmek zorunda kalır.

Top Gun Maverick Tom Cruise Jennifer Connelly

Yorum Yapılmamış: "Top Gun: Maverick'i kaç kişi izledi?"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.