Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni haber

Tüm zamanların en iyi üçlemelerinden olan Yüzüklerin Efendisi/Lord of The Rings ile ilgili yeni bir haber geldi.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü/Lord of The Rings: Return of the King adlı son halkası 2003 yılında seyirciyle buluşan Yüzüklerin Efendisi, televizyon dizisi oluyor.

J.R.R Tolkien’in aynı adlı romanlarından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi’nin global televizyon yayın haklarını satılan alan Amazon, tanıtımlara başladı.

Lord of The Rings

Amazon Stüdyoları’nda çekilecek olan dizi için yapılan tanıtımda “İkinci Çağ’a hoş geldiniz” ibaresi yer aldı.

Aylardır dizinin Kral Aragorn’un gençliğine odaklanacağı düşünülürken, böylece İkinci Çağ’da, yani Yüzüklerin Efendisi serisinden 3 bin yıl önce geçeceği ortaya çıkmış oldu.

Lord of the Rings

Amazon’s LOTR imzasını taşıyacak olan dizi, yine Orta Dünya sakinlerinin Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nden önceki yaşamlarına giderek yeni bir hikayeyi ekrana taşıyacak.

Lord of The Rings Legolas Greenleaf Orlando Bloom

Seride Frodo ve Aragorn’un zamanlarından binlerce yıl Öncesine gidilecek olduğu için filmlerden tanıdığımız karakterlerin yer alması mümkün gözükmüyor.

Yüzüklerin Efendisi serisi, 2001 yılında Yüzük Kardeşliği ile başlamış, 2002 yılında İki Kule, 2003 yılında ise üçlemenin son halkası olan Kralın Dönüşü gelmişti.

Serinin ardından hikayenin başı olan The Hobbit 2012’de Beklenmedik Yolculuk, 2013’te Beş Ordunun Savaşı ve son olarak 2014 yılında Smaug’un Çorak Toprakları ile son bulmuştu. Milyonlarca dolar gişe geliri olan serinin yönetmenliğini Peter Jackson üstlenmişti.

Lord of the Rings

Yorum Yapılmamış: "Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni haber"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.