”Korku seansı” ikinci kez başlıyor

Konusunu gerçek bir hikayeden alan ”Korku Seansı/The Conjuring”, ikinci filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

New Line, ilki 2013 yılında gösterime giren ve tüm dünyada 318 milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmin ikincisini seyirciyle buluşturacak. Filme ait yayınlanan ilk fragmanda, Vera Farmiga tarafından canlandırılan ve paranormal vakaları araştıran dedektif Lorraine Warren, küçük bir kızla konuşma yapıyor. Küçük kız, dedektife, ”O (varlık) bana dedi ki, sizi incitmek istiyormuş. Hem de şimdi…” sözleriyle filmin konusuna ilişkin tüyo veriyor.

James Wan’ın yönettiği seri, İngiltere’deki Enfield kasabasında 1971 yılında geçen gerçek bir olaya dayanıyor. Doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed (Patrick Wilson) ve Lorraine Warren’ın (Vera Formiga)  karşılaştıkları ürkütücü vakayı işleyen ”Korku Seansı-The Conjuring” filminin 20 milyon dolarlık bütçesine rağmen yaklaşık olarak 300  milyon dolar kara geçmesi üzerine New Line, ikincisini çekmeye karar verdi.

Filmi, geçen sene ”Cadılar Bayramı-Halloween” öncesinde gösterime sokmayı düşünen New Line, son anda fikir değiştirerek vizyon tarihini 10 Haziran 2016’ya çekti.

 

Filmin çekimleri, Los Angeles ve Londra’da gerçekleştirildi.

İşte, The Conjuring 2 filminin fragmanı:

 

Yorum Yapılmamış: "''Korku seansı'' ikinci kez başlıyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.