Sinema tarihinin en iyi X-Men filmi geliyor

Gişe rekortmeni ”X-Men” serisi bu defa çok hızlı geliyor. Serinin yaratıcıları, bahar aylarında gösterime girecek olan ”X-Men: Apocalypse Now” filminin serinin ”en iyi” X-Men filmi olduğu iddiasında.Fox, X-Men’in yazarı ve yapımcısı Simon Kinberg’in bir tanıtım videosunu serinin hayranlarıyla buluşturdu. Videoda X-Men fanatiklerinin daha önceden yönelttiği soruları yanıtlayan Kinberg, ”Bence birçok yönden sinema tarihindeki en iyi X-Men filmini yaptık” dedi.

Serinin kahramanlarının da çok daha donanımlı ve hayatta kalmak için mücadeleye bağlı olduklarını anlatan Kinberg, ”Artık çok daha güçlü, ne olursa olsun hayatta kalan kahramanlarımız, dünyayı her halükarda daha iyi bir yer yapmak için uğraşıyorlar” sözleriyle tüyolar verdi.

Serinin ”X-Men: Days of Future Past” adlı son filminde hikayenin başına gittiklerini anımsatan Simon Kinberg, ”O filmde radikal ve çılgın bir şey yapıp yeni bir zaman akışı oluşturduk. Bir nevi serideki oluşturulmuş zamanı değiştirdik ve yeni bir tarih yazdık” dedi.

Çizgi romandaki Jean Grey ve Cyclops’un ”Days of Future Past” filminin başında öldüğünü, ancak filmin sonunda hayatta olduklarının görüldüğünü de hatırlatan Kinberg, yeni filme ilişkin şunları aktardı:

”Şimdi biz o tarihi yeniden yarattık. Şimdi bunu esas alacağız. Bu bir kanun gibi olacak. Hikayelerimizi anlatırken bu çok önemli.  Bunun gerçek bir istikamet olacağı kesin. Yani, ‘Days of Future Past’ filminin sonundaki Xavier’in evi, gelecekteki bölümü anlatıyor.”

Yani sonuç olarak Kinberg’in sözlerinden anlaşılan, serinin hayranlarını bundan sonra çizgi romanlardaki veya daha önceki filmlerde gördükleri değil ”X-Men: Days of Future Past” filminde işlenen ”yeni tarih” bağlayacak gibi görünüyor.

Gişe rekortmeni serinin yeni filmi, 27 Mayıs 2016 tarihinde seyirciyle buluşacak. Bryan Singer’ın bir kez daha yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncuları James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Evan Peters, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Hugh Jackman ve Tye Sheridan. Film, ilk mutant olan Apocalypse’in yeniden ortaya çıkmasıyla beraber X-Men’in onun planlarını bozmak için birleşmesini konu alıyor.

İşte yeni filmin fragmanı:

Yorum Yapılmamış: "Sinema tarihinin en iyi X-Men filmi geliyor"

    Yorum yap

    E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.